6.4.11

Teisibased mõtted

Tavaline tööpäev, mida küll kärpis tervelt kahe artikli tõlkimine Postimehe hüvanguks.

Täna nägi ka ilmavalgust Mageia esimene beetaväljalase, mille kohta ma tegin eraldi pisukese uudisnupu. Seoses sellega tuli põhitöövälist tõlkimist rohkemgi, nimelt samuse beetaväljalaske allalaadimislehekülg, mis peaks nüüd siis kenasti eestikeelne olema (õigemini valdavalt, sest mu meelest mõned jupid seal leheküljel ei ole ikka veel tõlgitavad...).

Õhtul pakkus veel elamuse Euroopa meistrite liiga veerandfinaal Interi ja Schalke vahel. See oli muidugi selge juba enne mängu, et Schalke ei ole lihtne vastane, aga siiski võis arvata, et ehk käib Inter neist üle. Ent võta näpust! Esimene poolaeg käis tõeliselt äge andmine ja võis näha vaimustavalt head jalgpalli - alates juba sellest, et sellisel tasemel mängude kohta ikka päris haruldaselt löödi värav juba esimesel minuti ja veel milline - kenas kaares löök peaaegu poole väljaku pealt täpselt üle vahetult enne situatsioonist välja mängitud väravavahi selja taha...Teise poolaja avaminutid tõotasid jätku, aga kui oli mängitud kümmekond minutit ning Schalke lõi värava ja siis kohe järel Interi mees veel omavärava, hääbus ka mäng ja kulges üsna ilmetult lõpuni välja. Aga sellest hoolimata: juba 5:2 tulemus on jalgpallis, eriti kõrgemal tasemel, ikka küllaltki haruldane ja selle mängu esimene poolaeg oli tõeliselt muljetavaldav.

Loetud: TM Kodu ja ehitus 3/2011, Vikerkaar 3/2011
Vaadatud: Euroopa jalgpalli meistrite liiga: FC Internazionale Milan-FC Schalek 04 (TV6), Eureka (TV6)