7.7.11

Kolmabased mõtted

Tavaline tööpäev.

Jalgpalli MM-il olid siis täna alagruppide viimased mängud, mis tõid kaasa mõnegi väiksema üllatuse. D-alagrupis olid vastamisi kindel esimene ja kindel viimane ehk Brasiilia ja Ekvatoriaal-Guinea ning grupi teise edasipääseja otsustanud mängus Austraalia ja Norra. Ekvatoriaal-Guinea mängis küll väga südilt, aga brasiillannade vastu nad siiski kuidagi ei saanud ja 0:3 kaotus oli igati kohane tulemus. Samas oli kena, et kumbki ei hakanud ka iseenesest juba tähtsusetut mängu tapma, vaid palliti ikka päris eduliselt, eriti teisel poolajal. Mõistagi oli märksa suurem aktiivsus algusest peale Austraalia ja Norra mängus, sest siin tuli veel välja selgitada, kes alagrupist Brasiilia järel edasi pääseb. Norralannad küll üritasid, aga nagu ma varemgi olen märkinud, oli nende mäng tihtipeale üpris hambutu. Tõsi, avavärava nad lõid, aga vaid minut hiljem andsid austraallannad vastulöögi ja see, et mäng lõppes 2:1 Austraalia võiduga, oli ka üsna õigustatud tulemus. Kahju, et kunagised maailmameistrid ei suutnud ennast heast küljest näidata: neil oli olemas kõike, mida heaks mänguks vaja - individuaalset meisterlikkust, kokkumängu. häid läbiproovitud kombinatsioone ja improvisatsioonivõimet -, aga ikka jäi midagi puudu, see viimane lihv, mis oleks nad sihile ja edule viinud...

C-alagrupi mängud olid selles mõttes vähemtähtsamad, et kaks edasipääsejat olid juba selgunud, nüüd pidid USA ja Rootsi lihtsalt omavahel selgeks tegema, kes neist jääb teiseks ja läheb järelikult vastamisi Brasiiliaga, kes aga tuleb esimeseks ja saab vastaseks eeldatavasti tunduvalt mõnusama Austraalia. USA paistis paraku mängu eriti esimesel poolajal üpris vähetõsiselt võtvat, seda erilist hoogu, mis eelmisi mänge iseloomustas, neil sees ei olnud - muidugi, tuleb ka öelda, et rootslannade kaitse võttis seda hoogu ikka kohe tublisti maha. Aga Rootsi seevastu lausa üllatas, eriti kui arvestada eelmisi mänge, kus nende võidud olid olnud sellised väheveenvad. Täna paistis neil kõik palju paremini sujuvat ja vähemalt üks põhjanaaber taastas mus usu Põhjamaade jalgpalli. Ei saa küll öelda, et 2:1 võit oleks neile kergelt tulnud, sest teisel poolajal otsustasid ka ameeriklannad jalad kõhu alt välja tõmmata ja väljakul korralikult sibama hakata, aga võidu olid rootslannad igatahes kuhjaga ära teeninud. Põhja-Korea ja Colombia mängust ei sõltunud enam suurt midagi peale ehk naiskondade enesetunde, aga kogu mäng oli rohkem üks suur rabelemine ja rapsimine ning 0:0 oli sellele vähest ilu pakkunud mängule ehk kohanegi tulemus. Aga igatahes võib nüüd juba veerandfinaalis oodata võib-olla lausa finaalilegi väärilist mängu, kui vastamisi lähevad Brasiilia ja USA, kes Saksamaa kõrval on olnud praeguse turniiri selgelt parimad võistkonnad. Eeldatavasti hea tasemega ja võitluslik mäng muidugi rõõmustab südant, aga siiski kahju, et sellised võistkonnad juba veerandfinaalis peavad kokku minema...

Loetud: Tuna 2/2011
Vaadatud: jalgpalli MM: Ekvatoriaal-Guinea - Brasiilia (Eurosport), jalgpalli MM: Austraalia - Norra (FIFA Live Video), jalgpalli MM: Rootsi - USA (Eurosport), jalgpalli MM: Põhja-Korea - Colombia (FIFA Live Video)