14.7.11

Kolmabased mõtted

Tavaline tööpäev, mida kärpis natuke veel ühe artikli tõlkimine Postimehe hüvanguks.

Jalgpalli MM-il oli täna poolfinaalide päev, mis pakkusid meeldivalt palju silmailu ja dramaatikat. Esimeses poolfinaalis Prantsusmaa ja USA vahel kuulus mu poolehoid ameeriklannadele ja ega nad lootusi ei petnudki, lüües värava juba kümnendal minutil. Aga pärast seda vajus nende mäng üsna ära ja pikka aega oli tunne, et nende lips on läbi, eriti kui teise poolaja algul tuli ka prantslannade vastuvärav ja isegi selle järel USA mäng kuigi palju paremaks ei muutunud. Aga siis otsustasid nad ühel hetkel käiku vahetada ja plaksti oligi kaks väravat mõneminutilise vahega juures! Ehk nagu ma juba mujal kommenteerisin: "USA oli 3:1 võidu ikka täiega ära teeninud, ehkki suurema osa ajast tegid nad ei tea mida - sest prantslannad tegid küll kogu aeg midagi, aga jäi veidi arusaamatuks, mida täpselt."

Teises poolfinaalis Rootsi ja Jaapani vahel mul väga selget soosikut polnud: mõlemad olid seni korralikult mänginud, mõlema mäng oli läinud aina paremaks ja veerandfinaalis olid ka mõlemad teinud üsna vägitükke, rootslannad Austraaliat väga enesekindlalt võites ja jaapanlannad üht suurfavoriiti Saksamaad välja lülitades, kuigi see oli läinud väga vaevaliselt. Sestap ehk pigem tundusid Rootsi šansid paremad ja esimesed kümmekond minutit, mille jooksul nad ka värava lõid, paistiski seda tõestavat. Aga siis näitasid jaapanlannad, mida nad suudavad - ja rootslannadel õieti polnud lõpuni välja enam mingit võimalust. Jaapani äärmiselt distsiplineeritud mäng ja väga täpne söötudega liikumine meenutas Saksamaa meeskonna parimaid aegu - justkui oleks mingi letaalne masin tööle pandud, mis vastase aeglaselt, aga kindlalt lömastab. Nii et 3:1 ja jaapanlannad finaali USA vastu, rootslannade lõbuks jääb vaid Euroopas peetaval MM-il parima Euroopa meeskonna väljaselgitamine võitluses Prantsusmaaga :-) Kui Jaapan peaks suutma sellist letaalsust, nagu nad täna ilmutasid, ka finaalis säilitada ja mitte ainult säilitada, vaid ka edukalt rakendada, siis ei ole sugugi välistatud ka nende võit. USA kasuks räägib muidugi nii ajalugu - ikkagi kahekordsed maailmameistrid juba - kui ka praeguse naiskonna üldiselt hea tase (päris kindel esikoht FIFA edetabelis), mida ka sel MM-il on korduvalt olnud põhjust imetleda. Igal juhul, kui mõlemad mängivad oma parimate võimete kohaselt, tõotab pühapäevane finaal väga huvitav ja vaatemänguline tulla.

Loetud: Vikerkaar 6/2011
Vaadatud: jalgpalli MM: Prantsusmaa - USA (Eurosport), jalgpalli MM: Jaapan - Rootsi (Eurosport)