12.9.12

Teisibased mõtted

Tavaline tööpäev - ja sealjuures põhimõtteliselt viimane praeguse töö kallal, kuigi päris lõpliku viimistlemise ja üleandmisega kulub veel poolteist-kaks päeva. Selle tillukese rõõmu nullis aga päris korralikult täna õhtupoolikul Eesti jalgpallikoondise teine MMi valikmäng. Peeti see Türgis ja mõistagi oli seetõttu vastaseks Türgi, kes teatavasti pole sugugi nõrkade killast. Mida oli ka algusest peale näha, kuigi türklaste mäng jättis siiski pisut lohaka mulje. Eesti pidas sellele survele siiski hästi vastu, aga siis tuli juba kahekümnendal minutil selgelt mängu käigu otsustanud kohtuniku otsus anda punane kaart Eesti mängijale. Kohtunikul oli muidugi täiesti õigus seda teha: viga oli ja selline, mille eest punast võib julgelt anda, aga siiski tundus see kuidagi veidi ränk olevat. Nojah, eks mu arusaam ole ilmselt sellest mõjutatud, et ikkagi oma maa meeskond ja nii ... Siiski suutis Eesti esimese poolaja veel küllaltki korralikult vastu pidada, kuigi päris viimseil hetkil lasti värav ometi ära lüüa, mis oli küll ka türklaste surve tõttu üpris loogiline tulemus. Ent teisel poolajal suutsid türklased küllaltki ruttu teise värava lüüa ja see oli juba selgelt surmahoop. Lõpptulemus 3:0 Türgile oli niigi hea, võiks öelda, isegi suurem oleks kaotus võinud olla mängupildi järgi. Millest on muidugi täitsa kahju, sest eelmise, EMi valiktsükli järel oli ikka lootus, et nüüd MMi valiktsüklis äkitsi lähebki juba edukalt, aga kahe kaotusega alustamine seda just väga loota ei luba. Muidugi, mänge veel ees on ja senimängitutest Türgi võitmine juba koduväljakul pole sugugi võimatu ülesanne, teisalt jälle Rumeenia võitmine nende koduväljakul oleks pigem, ütleme, väga võimas eneseületus ... Ja siis on ju alagrupis veel ka Holland, kes võib-olla maailma mastaabis pole enam nii tugev kui kunagi, aga Eesti jaoks ilmselt ikka päris kõva pähkel, mille lahtihammustamine oleks ka väike ime ...

Loetud: Akadeemia 9/2012
Vaadatud: MMi valikmäng: Türgi-Eesti (ETV2)